Szlifierki do płaszczyzn
Finalizacja procesu obróbki metalu czyli szlifowanie za pomocą szlifierki do płaszczyzn
Obróbka metalu to działanie uzależnione od procesów technologicznych danego przedsiębiorstwa. Składa się ona z kilku kluczowych poziomów, których zwieńczeniem jest etap szlifowania. Szlifierka do płaszczyzn stoi na czele służących do tego celu urządzeń. To dzięki zastosowaniu szlifierki do płaszczyzn, możliwe jest zniwelowanie wszelkich nierówności występujacych na “niedoskonałym” jeszcze metalowym elemencie. Każdy przedsiębiorca, odpowiedzialny za swój zakład przemysłowy doskonale zdaje sobie sprawę jak ważnym elementem wyposażenia jest szlifierka do płaszczyzn.
Czym zatem jest szlifierka do płaszczyzn? Na to pytanie wstępnie odpowiedzieliśmy w poprzednim akapicie. Nie mniej, aby potencjalny czytelnik nie odniósł wrażenia że szlifierka do płaszczyzn jest traktowana przez nas po macoszemu, poświęćmy jej nieco więcej uwagi. Szlifierka do płaszczyzn czy też popularnie nazywana szlifierką płaszczyznową ma na celu wspomniane już usunięcie chropowatości oraz nadanie poddawanemu obróbce elementowi odpowiedniego rozmiaru i kształtu. Szlifierki do płaszczyzn współpracują z elementami o różnym gabarycie. Ze względu na dużą precyzję szlifierki do płaszczyzn chętnie wykorzystuje się do udoskonalania niewielkich ale bardzo wymagających elementów.
Przed zakupem ważne jest aby dokładnie zapoznać się ze specyfikacją wybranych modeli szlifierek do płaszczyzn. Pomocą służą nasi konsultanci, do których kontakt odnajdziesz na stronie Elektro-Met.pl. Witryna internetowa z jaką obecnie masz doczynienia, oferuje bardzo szeroki zakres szlifierek do płaszczyzn. Do marek, które nie powinny umknąć Twojej uwadze należą: Holzmann, Metallkraft, Optimum oraz Proma. Gwarantujemy fachowe doradztwo oraz odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania związane z zakupem szlifierki do płaszczyzn.
Lista produktów
Zasada działania I ciekawostka na temat szlifierki do płaszczyzn
Mogłoby się wydawać, że zasada działania szlifierki do płaszczyzn jest skomplikowana. Nie koniecznie. Zasada działania Szlifierki do płaszczyzn bez względu na jej parametry jest taka sama w każdym przypadku. Opiera się bowiem na wykonaniu precyzyjnego szlifu za pomocą zamontowanych w niej części ściernych. W czym tkwi sekret tego przedsięwzięcia? Otóż szlifierka do płaszczyzn oprócz samej siebie, wprawia w ruch obrabiany element. Ten, umiejscowiony na stole sprawia, że szlifierka do płaszczyzn zaczyna pracować w sposób posuwowo wzdłużny bądź obrotowy. Dzięki temu, szlifierki do płaszczyzn dokonują czegoś czego nie jest w stanie dokonać zwykłe urządzenie szlifierskie. Uwaga! Ciekawym rozwiązaniem na jakie warto zwrócić uwagę przy okazji omawiania specyfiki działania szlifierki do płaszczyzn, jest magnes jaki większość producentów oferuje wraz ze stołem mocującym. Szlifierka magnesowa do płaszczyzn, szlifierka magnetyczna do płaszczyzn – bo i takie określenia spotykane są w języku potocznym – a ściślej rzecz ujmując zamontowany w nich elektromagnes sprawia, że praca z materiałem jest dużo łatwiejsza I bezpieczniejsza.
Jak dobrać odpowiednią szlifierkę do płaszczyzn
Aby właściwie dobrać szlifierkę do płaszczyzn, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę właściwości jakie cechują obrabiany przedmiot. Chodzi mianowicie o jego rozmiar, materiał wykonania oraz kształt. Co za tym idzie, potencjalna szlifierka do płaszczyzn musi posiadać: odpowiedni rozmiar stołu roboczego – tak aby zmieścić nasz materiał, odpowiednią prędkość przesuwu – tak aby nie uszkodzić matariału, odpowiedni zakres przejazdów w poprzek I wzdłuż oraz odpowiedni gabaryt. Wybór szlifierki do płaszczyzn, której przyjdzie pracować w danym przedsiębiorstwie jest niezwykle istotny. Uwzględniająca powyższe wytyczne, dobrze dobrana szlifierka do płaszczyzn pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.