Strugi elektryczne
Bogata oferta na strugi elektryczne do drewna
Strug elektryczny potocznie nazywany heblem przeznaczony jest do strugania oraz zgrubnego obrabiania elementów drewnianych.
W naszym sklepie znajdziesz strugi elektryczne o zakresie 82mm, 110mm, 170mm, 200mm, 312mm.
W ofercie posiadamy strug elektryczny Makita, Dewalt, Ryobi, Vander oraz Tryton.
Lista produktów
Jaki strug elektryczny wybrać ?
Strugi elektryczny wyposażony jest w pojedynczy wał na którym znajdują się ostrza (od dwóch do czterech). Wały pełnią funkcję części roboczej urządzenia. Strugi elektryczne różnią się od siebie pod względem dokładności, mocy, szerokości strugania oraz dodatkowych funkcji. Heble elektryczne posiadają silnik o mocy od 0,5 do 1 kW. Jest to jednostka napędzająca wał z nożami. Strugi elektryczne, biorąc pod uwagę ich szerokość roboczą nie pozwalają na komfortową pracę nad szerokimi elementami (np. Powierzchnia mebli). Świetnie natomiast poradzą sobie z obróbką pojedynczych desek.
Rozglądając się za dobrym strugiem elektrycznym warto zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych tego urządzenia:
-
Moc – im wyższa tym praca będzie lżejsza, wydajniejsza i szybsza. Strug elektryczny o dużej mocy lepiej poradzi sobie z twardym drewnem.
-
Głębokość strugania – najczęściej spotyka się strugi elektryczne o maksymalnej głębokości strugania 2mm, choć można spotkać modele o o dwukrotnie głębszym skrawaniu.
-
Liczba obrotów głowicy na minutę – to nic innego jak prędkość urządzenia, która wpływa na dokładność skrawania.
-
Szerokość głowicy – wszystko zależy do czego chcesz zastosować strug. Urządzenia o wąskiej głowicy doskonale poradzą sobie w trudno dostępnych miejscach. Strugi wyposażone w szeroką powierzchnie strugania sprawdzą się na otwartej powierzchni. Standardowo heble elektryczne mają szerokość strugania 82mm, ale bardzo często szukane są strugi elektryczne 110mm i 200mm.
Do czego można wykorzystać strug elektryczny ?
Oferowane przez nas strugi elektryczne nadają się również do:
-
Struganie – wygładzanie powierzchni drewnianych przez ściąganie cienkiej warstwy, z możliwością regulacji głębokości strugania. Struganie ma na celu przygotowanie drewna przed następnymi pracami wykończeniowymi.
-
Fazowanie – zaokrąglanie, stępianie, fazowanie krawędzi dzięki rowkom, które są w dolnej części struga.
-
Wręgowanie – polega na wykonywaniu wgłębień wzdłuż obrabianego drewna.
-
Przycinanie i skracanie – nieduże i precyzyjne skracanie desek lub innych elementów drewnianych.