Profesjonalna ostrzałka do pił tarczowych

 

Dobrze naostrzona piła tarczowa to gwarancja precyzyjnego cięcia. Przekłada się to również na szybkość, efektywność pracy oraz żywotność urządzenia. Pilarka przegrzewa się, jeśli używamy stępionej piły, co może doprowadzić do awarii a nawet pęknięcia ostrza.

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne ostrzałki do tarczowych, pił widiowych i pił diamentowych.

Ostrzałka do tarcz
Ostrzarka do tarcz SBS 700 BERNARDO nr kat: 11-4370 Ostrzarka do tarcz SBS 700 BERNARDO nr kat: 11-4370
Producent: BERNARDO
Cena:

1 811,25 zł

Cena netto: 1 472,56 zł

szt.
zobacz więcej
PROMA OPK-700 Ostrzarka do tarcz 25000700 PROMA OPK-700 Ostrzarka do tarcz 25000700
Producent: Proma
Cena:

1 300,00 zł

Cena netto: 1 056,91 zł

szt.
zobacz więcej

Dlaczego piła tarczowa się tępi ?

 

Każda nawet droga i dobrze naostrzona piła tarczowa kiedyś się stępi. Na jej żywotność największy wpływ ma sposób jej używania. Jeśli tarcza tnie regularnie, to dość szybko będzie tracić ostrość. Innymi czynnikami, które pośrednio wpływają na tępienie się piły jest posuw, prędkość obrotowa, oraz rodzaj obrabianego materiału. Najszybciej piły tarczowe tracą ostrość podczas cięcia płyt wiórowych OSB, laminowanych oraz wytłaczanych. Dzieje się tak, z powodu zawartych w tych produktach dużej ilości klejów i sztucznych utwardzaczy. Największą żywotność piła osiąga tnąc drewno miękkie takie hak topola, świerk i jodła.

 

Jak naostrzyć piłę tarczową ?

Piłę tarczową możemy naostrzyć w dwojaki sposób. Pierwszym z nich jest zastosowanie pilnika. Tu niestety nie zawsze osiągniemy pożądany efekt. Drugim sposobem jest zastosowanie ostrzałki do pił tarczowych. Pozwoli ona na błyskawiczne przywrócenie sprawności naszej tarczy, bez dużych nakładów pieniężnych. Zakup ostrzałki do tarcz widiowych to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla stolarni.

Dobre model ostrzarek do pił tarczowych powinny być wyposażone w: regulację nachylenia konta stołu roboczego, kąt ostrzenia oraz możliwość regulacji średnicy tarczy.

 

Ostrzałki do narzędzi szeroki wybór.

W naszej ofercie znajdą Państwo duży wybór ostrzałek do narzędzi. Wśród nich możemy wyróżnić kilka podstawowych, do których zaliczamy:

- szlifierki wolnoobrotowe,

- ostrzałki do wierteł,

- ostrzałki do łańcuchów,

- ostrzałki do narzędzi skrawających,

- ostrzałki do narzędzi stolarskich.

Liderem na rynku europejskim w dziedzinie szlifierek do ostrzenia narzędzi jest firma Tormek. Jego technologia jest mocno zakorzeniona w szwedzkiej tradycji. Tormek opracował unikalny system szlifowania, który wyznaczył standard dla dzisiejszego ostrzenia narzędzi. Specjalne tarcze podczas ostrzenia chłodzone są wodą. Takie rozwiązanie nie pozwala, na przegrzanie się stali, oraz utraty jego twardości. Dużym atutem są również wolne obroty ostrzałki. Pozwala to na dużą kontrolę podczas procesu ostrzenia. Popularnymi modelami szlifierek wolnoobrotowych jest: Tormek T4 oraz Tormek T8. Obecnie producenta daje na nie aż 7 lat gwarancji. Tormek T4 i Tormek T8 to szlifierki stołowe, które można wyposażyć w dodatkowe akcesoria.

Kup ostrzałkę do narzędzi z nami.

Proponowane przez firmę Elektro-met ostrzałki narzędziowe służą do wielu zastosowań. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ostrzałek do narzędzi. W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

 

Promocja Protekt
 Promocja narzędzia ogrodnicze
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium